Wiosna już za pasem. To najlepszy czas, aby zająć się porządkami na zewnątrz i zrobić przegląd ogrodowych mebli. Ogrodowy basen to zdecydowanie najlepszy pomysł na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Lato ponownie zapowiada się upalnie, dlatego, jeśli jeszcze nie mamy go w posiadaniu, warto zastanowić się już wcześniej nad jego zakupem.

Rodzaje basenów ogrodowych

Niezależnie od naszych zasobów finansowych oraz wolnej przestrzeni do zagospodarowania na rynku znaleźć można obecnie całe mnóstwo różnych modeli basenów dopasowanych do każdych potrzeb.

Te najbardziej popularne to:

  • baseny rozporowe – obecnie jedne z najchętniej wybieranych, ponieważ poprzez wykorzystanie wielowarstwowego materiału charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Ceny takich modeli są często bardzo przystępne, a pomysłowa konstrukcja pozwala na montaż basenu nawet na nierównych przestrzeniach działkowych.
  • baseny stelażowe – niezwykle trwałe rozwiązania, głównie przez wzmocnione specjalnym stelażem ściany. Dzięki temu liczyć tu można na niezwykłą stabilność i bezpieczeństwo. Tutaj niestety przed montażem samego basenu, zapewnić najpierw należy w pełni stabilne podłoże, ceny takich basenów też są nieco wyższe od rozporowych.
  • baseny nadmuchiwane – bardzo praktyczne i przystępne cenowo rozwiązania, ponieważ po spuszczeniu powietrza taki model można zabrać ze sobą w podróż i ponownie nadmuchać. Nie zajmują dużo miejsca, a montaż nie zabiera też zbyt dużo czasu. Jeśli chodzi o jakość wykonania, na rynku dostępnych jest wiele opcji materiałowych, jednak nigdy nie będzie to tak solidne, jak basen stelażowy czy rozporowy. Przez ograniczenia rozmiarowe to głównie najlepszy rodzaj basenu dla małych dzieci.

Higiena i konserwacja

Każde z powyższych rozwiązań zapewnia niesamowitą frajdę dzieciakom oraz dorosłym w upalne, letnie dni, jednak żeby jak najdłużej czerpać radość z posiadania basenu, trzeba od niego odpowiednio dbać. Podstawą jest przede wszystkim czystość wody, którą bez wątpienia zapewnią tabletki do basenu. Chlor zawarty w tabletkach redukuje obecność takich pierwiastków jak magnez czy żelazo, dzięki czemu woda nabiera czystości, większej przejrzystości, a sama kąpiel dzięki zabiciu większości szkodliwych bakterii jest całkowicie bezpieczna i higieniczna.

Basen – najlepszy ogrodowy mebel